Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Aktivity

Penzion se nachází přímo v srdci jižní Moravy v obci Strachotín kousek od Novomlýnských nádrží s úžasným výhledem na Pálavu.

Ke komplexu patří

O obci Strachotín

Strachotín se nachází v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. Leží v těsné blízkosti Novomlýnských jezer, 35 km od Brna,9 km od Hustopečí, 13 km od Mikulova a 3 km od Dolních Věstonic. Ze Strachotína ze Sklepní ulice je nejkrásnější pohled na Palavské vrchy s hradem Děvičky.

Strachotín má bohatou historii , první písemné zmínky o této obci jsou z roku 1046. V roce 1334 byl povýšen na městečko, což mu povolovalo pořádat pravidelné trhy. Od roku 1575 patřil hrad Děvičky se Strachotínem k Mikulovskému panství.

V blízkosti obce na Petrově louce, která je dnes pod hladinou Novomlýnského jezera se uskutečnily 2 historicky významné bitvy. V roce 864 zde došlo k mocenskému střetnutí východofranského panovníka Ludvíka Němce s moravským panovníkem Rostislavem. Střetnutí skončilo mírovou smlouvou a uznáním samostatnosti Moravy. O 755 let později, v roce 1619 zde byla svedena památná bitva, při níž Dampierre s 8000 muži podlehl 3000 Moravanům.

 

 

16.9.2023 se konala ve Strachotíně akce Vinařského spolku - Za burčákem do Strachotína.

Děkujeme všem, kteří navštívili náš penzion a vinařství a ochutnali naše vína PPS Agro Strachotín.

 

Rádi Vás přivítáme na Otevřených sklepech i v roce 2024.  

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

grafické studio Synapse 5